İndiriliyo

Windows 10 WiFi (Kablosuz Bağlantı) Sorunu ve Çözümü


Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Sorunlarından Birisi de WiFi

Windows 10 dünya genelinde kullanılmaya başlandı ve her geçen gün kullananların sayısı da artmakta. Dolayısıyla Windows 10 sorunları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Windows 10 etkinleştirirken yaşanan sorunlar, Windows 10 kurduktan sonra donanımsal/yazılımsal nedenlerden dolayı bilgisayarın açılmama sorunları v.b. ortaya çıkmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar


Şimdi De Windows 10 kurduktan sonra Wifi görmeme yani kablosuz bağlantıları görmeme sorunu yaşanmakta. Yani Windows 10 kurduktan sonra bilgisayarınız çevrenizdeki WiFi noktalarını görmüyor. Ama bu sorununda tabi ki cevabı var.

Windows 10 WiFi Sorununun Çözümü

windows 10 wifi sorunu-3

Bu sorun komut istemi ile çözülmekte. Bunun için öncelikle Komut İstemi penceresini açmalısınız. Bunu açmak için ise klavyeden “Windows+X” tuşlarına basın. Böylece masaüstü ekranınızın sol en altında bir pencere çıkacaktır.  Buradan “Komut İstemi (Yönetici)” seçeneğini tıklayın.

windows 10 wifi sorunu-1

Sonrasında karşınıza siyah bir pencere çıkacaktır. Buraya “reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Sonra “netcfg -v -u dni_dne” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın.

windows 10 wifi sorunu-2

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar"Windows 10 WiFi (Kablosuz Bağlantı) Sorunu ve Çözümü" Benzerleri

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 WiFi (Kablosuz Bağlantı) Sorunu ve Çözümü Kullanıcı Yorumları

 1. Huseyin diyor ki:

  Ilk kodu yazinca ERROR: system unable to find registeration code tarzinda bir hata veriyor. Heryerde sorulmus ama buna hic cevap yok ?????

 2. kadir diyor ki:

  söylenenleri yaptım ama ekranda yüklenmedi(dni_dne is not installed) yazıyor. başka ne yapabilirim.

  • Göktürk diyor ki:

   slimdrivers isminde bir program var. bu program bilgisayar donanımlarınızın driver larının son güncel halini buluyor. Size de sadece indirip kurmak kalıyor.

 3. kadir diyor ki:

  ben de olan hata da hüseyin arkadaşım da olan sorunla aynı muhtemelen ethernet kartını uyumlu olanı nasıl kurabiliriz diye sorayım o zaman.

  • Göktürk diyor ki:

   slimdrivers isminde bir program var. bu program bilgisayar donanımlarınızın driver larının son güncel halini buluyor. Size de sadece indirip kurmak kalıyor.

 4. Umut diyor ki:

  Kardesim iyi guzel driver kurun demissinde internete baglanamama sorunu yasiyoruz driveri nasil indirip kurcaz sacma çözüm önerileri sunmayin

  • Göktürk diyor ki:

   Bir akıllı telefonun interneti ile internete bağlanmaya çalışın. Veya başka bir bilgisayardan driver ı indirin ve bir USB v.b. aygıtla kendi bilgisayarınıza kurun.

 5. Oktay diyor ki:

  Olmuyor

 6. kadir evren diyor ki:

  abi dedigini yaptım ama olmadı. benim sorunum bilgisayarı bir tek shut down yapınca ortaya cıkıyor. laptopun open butonundan kapatarak veya restart yapınca sorunsuz calısıyor. cevabınızı beklıyorum.

  • Göktürk diyor ki:

   O zaman yazılımsal bir sorun var. Güncellemeleri kontrol edin. Eksik bir güncelleme olabilir.

 7. kadir evren diyor ki:

  tesekkurler. slim drivers sayesinde hatalı yazılımları yeniledim ve oldu.

 8. kadir evren diyor ki:

  ayrıca wifi sorunu bu sene ortaya cıktı. ben gecen sene temmuz ayında win 10 guncellemesı yaptım.

 9. kadir evren diyor ki:

  sayfanıza nasıl uye olabilirim ?

 10. veysi diyor ki:

  Tamam

 11. adem diyor ki:

  arkadaşlar wifi sorunun tek çözümü f2 ile bios a girin ve fabrika ayarlarına dönün başka türlü olmaz ve komut sistemlerinden verilen emirlerle olmaz bu iş

 12. selçuk demir diyor ki:

  Çok teşekkür ederim. dediğinizi aynen uyguladım ve oldu.

Yorum Yaz